• slider
 • slider
 • slider

Kontakt:

P.H.U NEMBUD
Jawornik 671 ,
32-400 Jawornik

tel. kom. +48 690-039-962
tel. biuro +48 690-039-959

Docieplenia budynków

Firma P.H.U. NEMBUD posiada 8 lat doświadczenia w usługach ocieplania budynków, pracach wykończeniowych, remontowych oraz innych prac budowlanych. Od samego początku swojej działalności kładliśmy nacisk na jakość wykonania i materiałów. W obecnych czasach, gdy na rynku dociepleń coraz trudniej znaleźć profesjonalnych wykonawców, takie podejście procentuje bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego niezależnie od nastrojów w branży budowlanej grono zadowolonych klientów firmy P.H.U. NEMBUD stale się powiększa. Z roku na rok niemal podwajamy liczbę prowadzonych prac.

Obecnie posiadamy 9 profesjonalnie przygotowanych ekip dociepleniowych. Oprócz kluczowego doświadczenia wykorzystują one własny, fachowy sprzęt i materiały pomocnicze. Dodatkowo współpracujemy z innymi firmami z branży budowlanej i około budowlanej co ułatwia nam w pełni spełnić oczekiwania inwestora.

Serdecznie zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami.

Technologia wykonania systemów dociepleń:

Kompletny system na 1m2 zawiera:

 • 1m2 Styropianu
 • 4kg Zaprawy do przyklejania styropianu
 • 4szt Łącznika plastikowego
 • 1,1m2 Siatki 145g/m2
 • 3,5kg Zaprawy do zbrojenia siatki
 • 0,2 litra gruntu w kolorze
 • 2,4kg Tynku 1,5mm w kolorze

Ogólna charakterystyka systemu dociepleń
Systemy dociepleń dostępne w naszej firmie są doskonałym sposobem pozwalającym na ocieplenie zarówno starych jak i nowych budynków. System ten stanowi układ warstwowy składający się z wysezonowanych płyt styropianowych lub też płyt z wełny mineralnej, warstwy zbrojonej wykonanej z zaprawy klejowej i tkaniny szklanej oraz wyprawy tynkarskiej. Oprócz walorów izolacyjnych systemów oferujemy Państwu również szeroką paletę kolorów i faktur tynków.

Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być odpowiednio mocne, suche, równe i wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy. Za pomocą młotka sprawdzamy jakość podłoża, wszystkie luźne, odstające części starych murów odbijamy do warstwy nośnej. Niewielkie nierówności wyrównujemy za pomocą zaprawy wyrównującej. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie można zagruntować w zależności od rodzaju chłonności podłoża.

Przyklejanie płyt styropianowych, wełny mineralnej i zatapianie siatki
Przed przystąpieniem do wykonywania ocieplenia muszą być zakończone wszystkie roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, które mogą być przyczyną podniesienia wilgotności tj. wykonywanie posadzek i tynków itp. Mocowanie styropianu możemy rozpocząć od przymocowania wypoziomowanej listwy cokołowej- startowej koniecznie z „kapinosem” , która oprócz ochrony wyznacza nam poziom pod ocieplenie lub zastepujemy ją narożnikem z siatką którego w póżniejszym okresie dokładnie trzeba obrobic klejem. Płyty należy przyklejać przy temperaturze otoczenia +5C do +25C, najlepiej podczas pogody bezdeszczowej (instrukcja i warunki zamieszczone są zawsze na opakowaniu). W czasie występowania bardzo silnych wiatrów i dużego nasłonecznienia stosować siatki ochronne zabezpieczające przed nadmiernym odparowaniem wody oraz wiatrem . Do przyklejania płyt styropianowych należy stosować zaprawę klejową przystosowaną do tego rodzaju prac (np. Termo 1).

Styropian
Zaprawę klejową można nakładać cienkowarstwowo na płyty styropianowe w przypadku równych, otynkowanych powierzchni za pomocą packi zębatej o zębach kwadratowych 8 lub 10 mm. W wypadku muru nieotynkowanego na płyty styropianowe nakłada się masę klejową na brzegach pasami o szerokości 3 do 4 cm zaś na pozostałej powierzchni plackami w ilości 10 do 12 (placki powinny zajmować nie mniej niż 40% powierzchni płyty). Inna metoda polega na nakładaniu masy klejowe plackami w ilościach 10-12 bez kleju na brzegach płyty (oddychanie ściany - lepsza cyrkulacja i wentylacja). W celu polepszenia przyczepności po wstępnym związaniu zaprawy klejowej (tj. po 1-3 dobach, w zależności od pogody) każdą płytę mocujemy dodatkowo kołkami z tworzywa sztucznego w ilości podanej w projekcie ocieplenia ale nie mniejszej niż 4 szt. na 1m2. Długość kołka zależna od rodzaju ściany (min. zagłębienie kołka w ocieplanej ścianie 6-8 cm nie licząc tynku). Przy wklejaniu siatki z włókna szklanego zaprawę klejową (Termo 2) nanosi się na płyty styropianowe ciągłą warstwą o grubości 3mm rozpoczynając od góry pasmami o szerokości siatki. Zaraz po nałożeniu siatkę należy wkleić wciskając w środek za pomocą pacy stalowej aż do całkowitego zatopienia. Grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić od 3 do 5 mm.

Gruntowanie i wykonywanie wypraw tynkarskich
Po całkowitym wyschnięciu kleju tj. po okresie nie krótszym niż 24 godziny możemy przystąpić do zagruntowania podłoża. Wykonuje się to metodą malarską przy zastosowaniu wyprawy pod tynk. Zasadniczym zadaniem gruntowania jest polepszenie przyczepności, zmniejszenie chłonności oraz alkaiczności podłoża - szczególnie ważne przy tynkach akrylowych oraz podbarwienie podłoża. Czas wysychania ok. 24 godzin w niektórych przypadkach krócej lub dłużej w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Następnie możemy przystąpić do ostatniej fazy ocieplenia - wykonania warstwy tynkarskiej - ozdobnej. Oferujemy Państwu tynki akrylowe, silikatowe, silikonowe oraz żywiczne(mozaikowe) w szerokiej gamie kolorystycznej. Posiadamy własny, najnowocześniejszy mieszalnik tynków ( tynki mieszane są wyłącznie komputerowo) więc czas oczekiwania na produkt jest minimalny.

Prace budowlane:

Wykonywanie gładzi, glazura, montaż i obróbka okien i drzwi, malowanie, docieplanie poddasza, murowanie ścian, wykonywanie ścianek działowych z płyt gipsowo - kartonowych, montaż podbitki, wykonanie drenażu, izolacja fundamentów, prace dekarskie (montaż rynien i parapetów, rur spustowych, haków podrynnowych, obróbka blacharska, wymiana poszyć dachowych, obróbka kominów itp.) elewacje (docieplenia elewacji, tynki strukturalne, mozaikowe, marmurowe, boniowanie, dylatacja).

Usługi budowlane:

 • Docieplenia elewacji zewnętrznych.
 • Realizacja średnich i małych inwestycji budowlanych (budowa domów).
 • Kompleksowe remonty i modernizacja mieszkań i domów.
 • Fachowe wykonawstwo robót montażowych i wykończeniowych.